Mladí hasiči

Mladí hasiči se scházejí každou středu od 16,00 hod u hasičárny ve Skalici. Přes zimu trénujeme v tělocvičně kulturního domu.

Každý nový mladý hasič bude mezi námi vítán.

Mnohokrát jsme se setkali s tím, že lidé nevědí co si pod pojmem "Mladí hasiči" představit. Většinou se domnívají, že jenom běhají s hadicemi a když je pěkně tak ještě navíc stříkají vodu někam na beton nebo v lepším případě na terče. Jenomže tahle představa je hodně zkreslená a ani zdaleka to není vše co je součástí bohaté a rozmanité celoroční činnosti našich mladých hasičů.

Základním kamenem činnosti kolektivu mladých hasičů je hra Plamen.

Hra Plamen je celorepubliková soutěž pořádaná každoročně na okresní, krajské a republikové úrovni. Vítězové jednotlivých okresních kol postupují do kol krajských, vítězové krajských do republikového finále. Plamen má dvě základních kategorie Mladší žáci (do 11 let) a Starší žáci (od 11 do 15 let).

Plamen se skládá ze sedmi dílčích soutěží pořádaných na podzim a jaře. (Jednotlivé ročníky Plamen se datují podle školního, nikoli kalendářního roku.) První a zároveň jediná soutěž podzimní části je Závod požárnické všestrannosti (ZPV). Všechny ostatní části Plamene – štafeta a útok CTIF, štafeta 4x60, štafeta požárních dvojic, požární útok a vyhodnocení celoroční činnosti - probíhají v jarní části.

Ozvěte se

Navštivte nás