MČR ZHVB 2024

Ve dnech 6. - 7. dubna 2024 se konalo první Mistrovství České republiky v Závodu hasičské všestrannsoti a brannosti. Náš okres reprezentovali hned tři družstva -  dorostenky z SDH Skalice se umístili na krásném 3. místě.

Gratulujeme ke krásnému umístěni a děkujeme za skvělou reprezentaci Všem.

Kácení Máje + oslavy 110 let sboru

Dne 8.6.2024 proběhne Kácení Máje s oslavami 110 let sboru hasičů ze Skalice, pod hasičárnou.

Můžete se těšít na spoustu věcí .....

Nový stroj PS12 pro mladé hasiče

V listopadu 2023 byl za přispění Statutárního města Frýdek-Místek, Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a Nadace ČEZ zakoupen pro mladé hasiče ze Skalice dětský stroj PS 12.

Trénink na kvalifikaci MH CTIF

Již od začátku září se dívčí družstvo pilně (3 x týdně) připravuje na kvalifikační soutěž na Olympiádu mladých hasičů v disciplínách CTIF, která se uskuteční příští rok v Itálii. Za pomoci řidičů Rosti, Marcela a Reného děvčata pilně trénují štafety na hřišti na Morávce a útoky trénujeme na hřišti ve Skalici. Našim řidičům a všem příznivcům děkujeme, a v sobotu 28.10.2023 nám držte palce. O postup budeme v Hradci Králové bojovat jako lvi.

Okrskové cvičení ve Skalici

Dne 26. 11. 2022 proběhlo námětové cvičení ve Skalici, kterou pořádali SDH Skalice.

Na sobotní dopoledne připravili hasiči z SDH Skalice cvičení pro celý okrsek. Hasiči z Lískovce, Frýdku, Starého města, Skalice a Místku-Bahna měli za úkol dopravit vodu z cisteren pomocí dálkového vedení a několika požárních stříkaček k požáru lesa na kopec ke skalickému vysílači v nadmořské výšce 435 m n. m

Posudková zábava

Dne 24.02.2024 se uskuteční ples v pohostinství "U Bučků". Začátek v 19:00 hod večer. Účinkovati bude prvotřídní hudba "Spektrum"

Vstup pouze ve společenském oděvu. Domácí kuchyně-tombola.

Postup MH na MČR branného závodu

V sobotu 11.11.2023 se uskutečnilo v Jánských Koupelích krajské kolo branného závodu. Dovezli jsme domů 7. místo, které vybojovalo družstvo starších. Právo reprezentovat náš kraj na Mistrovství České republiky si vítězstvím vybojovalo družstvo dorostenek.

Branný závod MH 14. 10. 2023

Sobota 14. 10. 2023 byla úspěšná pro naše mladé hasiče. V okresním kole branného závodu skočilo družstvo starších a družstvo dorostenek na 1. místě, dorostenec Vojta na 2. místě a družstvo mladších po malém zaváhání n a10. místě. Vítězná družstva postoupila do krajského kola.

Výroční valná hromada

Dne 6. 1. 2024 se uskutečnila výroční valná hromada pořádaná v sále kulturního domu. Valné hromady se zúčastnilo 30 členů.

Kvalifikace MH CTIF 28. 10. 2023

Kvalifikační závody na olympiádu v disciplínách CTIF pro naše dívčí družstvo nedopadly, jak bychom si představovaly. Děvčata nakonec obsadila 4. místo, ale i tak si zaslouží obrovskou gratulaci.

Pohárová soutěž Skalický kopec 2023

Dne 12. 8. 2023 proběhla pohárová soutěž Skalický kopec.

Muzeum "Za sklem"

Hasiči ve Skalici u Frýdku-Místku vybudovali malé muzeum za sklem. Hasičská stříkačka z roku 1936 nebo třeba téměř 190 let starý hák. To jsou skvosty, které mohou nově vidět návštěvníci Skalice u F-M u tamní hasičské zbrojnice. Dobrovolní hasiči tam totiž vlastnoručně vybudovali malé muzeum za sklem. Nakonec se našel místní šikovný člověk Tomáš Ručka se svými kolegy, Veterán klub Frýdek a říkal, že to bude i pro něj výzva. Tři roky usilovně ve volném čase pracoval na renovaci stříkačky, což se nakonec podařilo. S nápadem postavit u stanice malé muzeum přišel, kdo jiný, než náš starosta SDH Skalice René Pardubický, který něco podobného viděl v Alpách v jedné tyrolské vesničce. Tak jsme se loni pustili do stavby při té epidemiologické situaci Covid. A letos jsme stavbu "Muzeum za sklem" úspěšně dokončili. Interiér muzea tvoří hlavně historická stříkačka "Stratílek", zkopírované plakáty od sběratele z Raškovic, které jsou 100let staré, proudnice, helmy a náš ručně vyšitý prapor, který máme 4 roky vysvěcený. Po finanční stránce nám pomohl Moravskoslezský kraj, Statutární město Frýdek-Místek i několik sponzorů. Expozice "Za sklem" je volně přístupná každému, kdo půjde či bude projíždět okolo autem, na kole či na motorce směr Beskydy.

Ozvěte se

Navštivte nás